ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMETLERİMİZ
İNSAN KAYNAKLARI
REFERANSLAR
KALİTE SÖZLÜĞÜ
İLETİSİM

Hizmetlerimiz
ISO 9001 - 2008
ISO 14001 - 2004
ISO 22000-2005
ISO TS 16949
OHSAS 18001
HACCP 13001
ISO 17025
Gost-R
Ukr-SEPRO
Global GAP
SA 8000
ISO 27001-2005
TSE - TSEK
MARKA TESCİL
TASARIM TESCİL
CE
EĞİTİM
    ONLİNE DESTEK
 
 
 

 Online Destek

 İçin

 Lütfen Tıklayın

 

TSE ve TSEK Belgelendirme Danışmanlığı
TSE Markası üzerine veya ambalajına konulduğu malların ilgili Türk Standardına uygun olarak imal edilip piyasaya arz edildiklerini belirten 51 sayılı Markalar Kanunu' na göre tescil edilen monogramlardır.
TSEK ise TSE tarafından henüz standardı hazırlanmamış olan ürünler için verilen bir belgedir.
Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak üretim standartları da buna bağlı değişmektedir. Bilinçli her tüketici alacağı ürünün TSE belgeli olmasına özen göstermektedir. Bu nedenle üretim ve hizmet sektöründe TSE' nin kriterlerine uygun olarak üretim ve hizmet yapan firmalar piyasadaki rekabette tüketiciye ulaşmakta daha başarılı olmaktadır.


Standart Üretimin Firmanıza Sağlayacağı Yararlar:
  Üretimin belirli plan ve programlara göre yapılmasına yardımcı olur.
  Uygun kalite ve seri imalat imkanı sağlar,
  Kayıp ve artıkları en az seviyeye indirir.
  Maliyeti düşürür, verimliliği ve hasılayı artırır.
  Tüketicinin güven ve seçme hakkında ilk tercih olmasını sağlar.

TSE BELGESİ (TÜRK STANDARTLARINA UYGUNLUK BELGESİ)

İmalata yeterlilik belgesi almaya hak kazanmış üretici firmaların ürünlerinin, ilgili Türk Standardında belirtilen koşulları karşıladığına dair verilen ürün belgesidir. Söz konusu standartta belirlenen kriterler TSE laboratuarlarında veya TSE tarafından kabul edilen laboratuarlarda test edilerek, ürünün şartları karşılayıp karşılamadığı kontrol edilir. TSE belgelendirme işleminde, son zamanlarda, ürünün, ilgili standart şartlarını karşılamasının yanı sıra, bazı ürün grupları için, ISO 9001-2000 standardındakine benzer olarak hammadde (girdi) kontrol ve girdi ile son ürün arasındaki izlenebilirliğin sağlanması için yöntemlerin oluşturulması ve uygulanması da talep edilmektedir. Bu şartları karşılayan firmalar ile TSE arasında sözleşme imzalanarak TSE markası kullanılabilir

TSE Markası; üzerine ve/veya ambalajına konulduğu ürünlerin ilgili Türk Standardına uygun olarak imal edilip piyasaya arz edildiklerini belirten işarettir.

TSEK BELGESİ (KALİTE UYGUNLUK BELGESİ)

İmalata yeterlilik belgesi almaya hak kazanmış üretici firmaların ürünlerinin, ilgili Türk Standardında karşılığı olmaması durumunda; ilgili ürünün, ilgili uluslar arası standartlar ve teknik literatürde belirtilen şartları karşıladığına dair verilen ürün kalite uygunluk belgesidir. Söz konusu literatür ve uluslar arası standartta belirlenen kriterler, TSE laboratuarlarında veya TSE tarafından kabul edilen laboratuarlarda test edilerek, ürünün şartları karşılayıp karşılamadığı kontrol edilir.

TSEK Markası; üzerine ve/veya ambalajına konulduğu ürünlerin Türk Standardları Enstitüsü tarafından kabul edilen kalite kriterlerine uygun olarak imal edilip piyasaya arz edildiklerini belirten işarettir.
HABERLER
ANKET

MERKEZ
İstiklal. Cad. Terkoz  Çıkmazı Karaaslan İş Merk. Kat:3
Taksim Beyoğlu / İstanbul
TEL : 0 (212) 252 08 38   GSM : 0 532 675 72 40
ŞUBE
İnönü Bulvarı  Bedesten İş Merkezi Kat:6 No:605
Düvenönü Melikgazi / Kayseri
TEL : 0 (352) 336 63 83   GSM : 0 532 675 72 30

  design by Ewet © 2006